• yemekteyiz

  1191.
  durmadan " o yüzden dolayı" diye bir söz öbeği kullanıp, türkçenin içine etmiş bir tipe sahip yarışma.
  1 ... saskaloz balikk
 • sabahın 8nde dersi olan üniversiteli

  2.
  Sevin onları, başını okşayın insanıdır. Acınasıdır.
  2 ... saskaloz balikk
 • ales

  135.
  19 Aralık 2010 tarihinde yapılanı bir sürü aptallıklara vesile olmuş olan sınav.

  bazen insan öyle durumlarla karşı karşıya kalıyor ki isyan edesi geliyor arkadaş ya. acaba bu insanlarda beyin var mı diyesi geliyor ciddi anlamda.
  sınava gidiyorum. herkes sıraya girmiş çok güzel. bekliyoruz. kurbanlık koyun misali. önümde ve arkamda iki genç kız var. erkek arkadaşlarıyla beraber gelmişler. sevdikleri insan yanlarında olsun istemişler, moral olur hani. çocuk tutmuş kızın elini heyecanlanma sana güveniyorum diyor. sonra önden bir sınav görevlisi geliyor. bağırıyor. "erkek arkadaşlar sıradan çıksın lütfen, erkek arkadaşlar sıradan çıksın lütfen!" diye. en başta kavrayamıyorum. erkeklere sıraya girin diyor sanıyorum. zira sırada bekleyen kızın sevgilisine böyle bir şey diyeceğini düşünmek bile istemiyorum. ama diyor. sevgilisine kızın üstü kapalı bir şekilde "ne oynaşıyon lan ulu orta kızla" diyor.
  çocuk bağırıyor görevliye "sanane kardeşim, seni ilgilendirmez" ve görevliden "cumhurbaşkanlığından gelen emir böyle" şeklinde bir cevap geliyor.
  yok artık diyoruz. yok artık! Hadi bunu geçtik, sınavda dandik dandik "fatih" marka kurşun kalem ve "çalışmayan kalemtraş" vermek neyin nesi lan. Kalemin ucu bitti mal gibi kaldım öyle. Ben senin verdiğin kıçı kırık kalemle yazmak zorunda mıyım yarram. Madem izin vermiyorsun kaleme, o zaman adam gibi malzeme koy önümüze. Bir de sınavdan çıkarken "arkadaşlar kalemler sizde kalabilir" demediler mi. al götüne sok o kalemi diycektim, diyemedim içimde kaldı.
  19 -2 ... saskaloz balikk
 • yılmaz özdil

  1306.
  --spoiler--
  En vahim gençlik hatası..
  Gençliğini yaşayamamaktır.
  --spoiler--
  Sözünün sahibi yazardır. Ne olursa olsun, bugünkü yazısında doğru bir tespitte bulunmuştur.
  3 -4 ... saskaloz balikk
 • christmas lights

  1.
  Coldplay'in 1 Aralık 2010'da çıkardığı ve çıkacağı tarihi önceden kendi sitesinde saatiyle beraber belirttiği şarkısı.

  http://www.youtube.com/watch?v=z1rymzq8c9q+
  1 ... saskaloz balikk
 • ösym

  201.
  Yapacağı sınava 6 gün olmasına rağmen hala adaylarına sınav giriş kartı gönderme zahmetinde bulunmayan yarrağımsı kurum.
  8 ... saskaloz balikk
 • genetikçi

  2.
  Genetik bilimiyle ilgilenip bu alanda uzmanlaşmış insanlara verilen sıfattır. Eğer yaptığı işi düzgün ve bilerek yapıyorsa bunlar, ellerinde çok büyük bir silah tutuyorlardır. Ben olsam korkardım onlardan yani. *
  1 ... saskaloz balikk
 • genetik mühendisi

  1.
  Aslında olmayan mühendis türüdür. Güzel yurdumda bazı insanların ısrarla moleküler biyoloji ve genetik okuyanlara takmaya çalıştıkları sıfattır. Onlar genetik mühendisi değil, moleküler biyolog ve genetikçilerdir efendim.
  2 ... saskaloz balikk
 • kar yağdığı için gelmekten vazgeçen sevgili

  15.
  Gideceği yol çok uzun değilse ayıp eden sevgilidir. Ama tabi onu da anlamak lazım, yollar kapanır, otobüs kaza yapar falan. Hele kızsa bu arkadaş perişan olma ihtimali yüksektir ama yine de ayıp etmiştir.
  2 ... saskaloz balikk
 • toefl

  46.
  Hiç çalışmadan sadece film izleyerek 120 üzerinden 130 aldığım sınavdır. Sınav bitince gaza geldim fazladan 3 soru yazıp cevapladım. ETS'nin gözleri doldu yavrucum. Sınav parasını bile iade ettiler, düşün.*
  4 -2 ... saskaloz balikk
 • bilkent öldürmez süründürür

  5.
  4 sene boyunca her gün sabah 8.30 akşam 5.30 mesaisini yapmak zorunda kalan; devam zorunluluğuna, derse gelmeyince laf sokan hocalara, devam zorunluluğu olmayan derslerde her ders başında yapılan quizlere, fantezi boyutunda sınav sorularına, ortalaman üçün altına düşünce "sen bu bölümde niye okuyosun ki, git öldür kendini bence" diye ezim ezim ezen danışmanlara maruz kalan öğrencinin söyleyeceği tümcecik.
  1 -1 ... saskaloz balikk
 • türk kızı detected

  2.
  inci sözlük mottosu liseli detectedin türk kızı için olan uyarlamasıdır.

  http://mikiurl.com/ujwjz
  3 ... saskaloz balikk
 • pucca günlük

  9.
  9 yaşındaki bir çocuğun günlüğe yazış şekliyle eşdeğer, tek farkı içinde anlatılanlar olan günlük. Tek marifeti eski aşklarını anlatmak olanların böyle prim yapması acı, ama daha da acısı benim bu kitabın 50 sayfasını okumuş olmam.
  4 ... saskaloz balikk
 • elm sokagi minik kusu

  55.
  Yeni hayatında başarılar dilediğim yazar. *
  1 -1 ... saskaloz balikk
 • seni seviyorum a verilecek uyuz cevaplar

  248.
  (bkz: reserved)

  yaşanmıştır.
  ... saskaloz balikk
 • porno ile erotizm arasındaki farklar

  184.
  --spoiler--
  biri teknik, biri duygu içerir.
  --spoiler--
  ... saskaloz balikk
 • markazit

  2.
  Midyat'ın en ünlü gümüş türüdür. Görülesi, alınasıdır.

  http://mikiurl.com/GqFMW
  1 ... saskaloz balikk
 • bizim de renkli televizyonumuz vardı

  2.
  --spoiler--
  Sonra Mert gitti. Bildiğin gitti. Pasaportunu uzattı polise, sırt çantasını düzeltti şöyle bir, arkasına yarım döndü, hepimize el salladı, sonra bir daha dönerek sadece bana bakıp gülümsedi ve bir daha da arkasına bakmadan yok oldu gitti.

  Sadece bana baktı çünkü ben onun odadaki tüm Beşiktaş posterlerini yırtan düşmanıydım. Sadece bana baktı çünkü ben o mahallede dayak yerken balkondan görüp aşağıda çocukların üzerine atlayan dostuydum. Sadece bana baktı çünkü ben onu çok severdim, bana baktı çünkü biz kardeşten de öteydik, bana baktı çünkü ben onu kaç kere polislerin elinden anneme söylemeden kurtarmıştım.
  --spoiler--
  Bu satırları ile, gerçekten kardeş olabilmeyi başarabilmişlerin gözünden bir damla yaş süzülmesine neden olabilecek türden, Onur Gökşen'in yazmış olduğu kitaptır.
  2 -1 ... saskaloz balikk
 • türk alman üniversitesi

  2.
  Alacağı öğrencilerde mutlak suretle almanca altyapısı arayan üniversite. Rektörü de ne ingilizce ne de türkçe biliyormuş. ilginç gerçekten.
  2 ... saskaloz balikk
 • şakmaryon

  1.
  (bkz: shaqmarion)
  2 ... saskaloz balikk
 • yeni şeyler getiriyorum