• genetik mühendisliği

  4.
  Aslında 'mühendislik' sıfatı nerdeyse mühendislerin aldıkları bütün ortak dersleri genetikçilere verdikleri için kullanıyor olsa gerek. Misal Calculus, fizik(bu dersi göstermeleri gerçekten çok komik anlamını hala kavramadım),Java falan filan..
  4 ... saskaloz balikk
 • sevdalinka

  16.
  Çok büyük bir hevesle aldığım ancak sonunu bir türlü getiremediğim kitap. Şöyle bir sorun var ki Sevdalinka Nefes Nefese'nin nerdeyse aynısı. Eğer birinden birini okuduysanız diğerini okumanız tavsiye edilmez, çok sıkıcı oluyor. Aslında belki de ayşe Kulin hep aynı şeyleri yazıyordur.
  2 ... saskaloz balikk
 • namaz kılmayan çocuklarınızı hafifçe dövünüz

  14.
  Din özgürlüktür özellikle islam dini benim bildiğim bu konuda çok duyarlıdır. Anne baba belli bir yere kadar çocuğun inancından sorumludur. Namaz kılmıyor diye dövmek gibi bir ifade saçmalıktan öte bir şey değildir.
  3 ... saskaloz balikk
 • sadece namaz kilanin iyi insan oldugunu zannetmek

  6.
  Namaz kılmak iyi insan olmak için ölçüt değildir. Sen namazını kıl, daha namazın bitmeden fitneye fesata başla. Onun bunun dedikodusunu yap kötü niyetli ol, ki günümüzde sırf gösteriş olsun diye namaz kılıp dini kullananlardır bunlar.
  3 ... saskaloz balikk
 • evrim teorisi ders kitaplarından çıkartılmalıdır

  41.
  Üniversitede okuyan bir gence bu teoriyi göstermek pek kafa karıştırmaz. Zaten olayın bir teoriden ibaret olduğunu kendince doğru mu yanlış mı olduğunu idrak edebilir. Ancak ortaokula giden bir çocuğa bunu anlatmak kafa karıştırmaktan başka bir işe yaramaz. Zaten o dönemde -hatta genel olarak eğitim sistemimizde- 'hadi çocuklar siz bu teoriyi uzun uzadıya bir düşünün bakalım siz neler bulacaksınız' gibi şeyler asla söylenmez, zira saçma sapan ezbere dayalı sınavlar yapmak varken düşünmeye ne gerek var? Bundan dolayı teoriyi gören; o yaşlardaki öğrencinin vereceği muhtemel tepki, ki bende aynı tepkiyi vermiştim olayı ancak üniversitede çözebildim, 'bana ne lan bundan madem doğruluğu kesin değil neden gösteriyorlar' falan olacaktır.
  2 -1 ... saskaloz balikk
 • türkiye de sperm bankası kurulması

  13.
  Etik değildir. Bile bile bir çocuğu babasız büyütmek yanlış olur herhalde eğer ilerde çocuğun düşeceği psikolojik bunalımı düşünürsek. Bir çocuk babasız büyüyebilir eğer baba kavramından haberi varsa ya da hiç görmemiş belki çok az görmüş olsa bile bir şekilde babanın varlığını biliyorsa. Ama sperm bankasından alınan sperm ile doğan bir çocuk bırakın her şeyi babanın ne demek olduğunu öğrenemeyecek. Sağlıklı bir aile ortamında büyüyemeyecek. Etrafında arkadaşlarının babalarını, ailelerini gördüğü zaman kendini eksik hissedecek. Zaten toplum olarak yeterince kafamız bulanık, yeterince psikolojimiz bozuk. Bunu daha da arttırmanın anlamı yok.
  4 -1 ... saskaloz balikk
 • demet akalın

  168.
  Sonradan görme şımarık bir şarkıcı çakması.
  3 ... saskaloz balikk
 • bir kere bile bira icmemis insan

  ?.
  Bira içmemek ne zamandan beri gericilik, çağdışılık oluyor anlamadım gitti? insana zorla sen neden bira içmiyorsun diye bir şey söylenebilir mi? Dinsel veya kişisel sebeplerden ne olursa olsun kimseyi ilgilendirmiyecek bir şey. Bu sen cola içmiyorsun 'yobazsın, gericisin' demek gibi bir şey.
  4 -1 ... saskaloz balikk
 • tuncay şanlı

  331.
  Oynadığı son maçlarda her ne kadar kıl tüy etse de insanları kaleye geçerken ki dua edişi beni bitirdi yani. Çok tatlıydı.
  3 -1 ... saskaloz balikk
 • hakemin son düdüğü çalması

  ?.
  Çek maçında hiç çalınmayacak gibi uzun dakikalar alan düdük.
  2 ... saskaloz balikk
 • volkan demirel

  347.
  Her ne kadar yaptığı hareket hoş olmayan şeylere neden olsa da içimdeki çeklere karşı olan siniri aldı helal olsun ama yazık ettin kendine be Volkan.
  4 -2 ... saskaloz balikk
 • sınavı bitmesine rağmen dışarı çıkmayan öğrenci

  8.
  Son ana kadar kopya umudu taşıyan hatta en iyi kopyaların her zaman sınavın başında ve sonunda çekilebildiğini bilen öğrencidir.
  2 ... saskaloz balikk
 • mardin

  52.
  Küçücük, gece baktığınızda dağların üzerinde takılı bir gerdanlık gibi duran; hristiyanların ve müslümanların, kürtlerin, arapların ve türklerin bir arada kardeşçe yaşadığı; muhteşem kalesi ve evleriyle ünlü benim biricik memleketim.
  3 ... saskaloz balikk
 • haluk bilginer

  75.
  Katıldığı Anında Görüntü Show'da sadece oyunculuğu ile değil aynı zamanda sesi ile de iddialı ve yetenekli olduğunu ispatlayan Türkiye'nin en değerli ve yetenekli oyuncularından biri.
  2 ... saskaloz balikk
 • hiç çalışmadım deyip sınavdan 100 almak

  43.
  Zeka kompleksi olan insanlardır. Böyle yaparak ne kadar zeki olduklarını göstermeye çalışırlar. Ayrıca insanı 'acaba ben mi çok salağım' sorusuyla maruz bırakırlar. Ancak belli bir süre sonra anlarsınız ki hiç çalışmıyorum diyen adam aslında her sınavdan önce sabahlar ve anormallik siz de değildir.
  2 -1 ... saskaloz balikk
 • türev integral bilen selpakçı çocuk

  27.
  Dershane çıkışında bir matematik hocasının türev biliyorsun da integral ne peki sorusuna 'ne olucak o da türevin dersi' deyip herkesi dumura uğratan çocuk. Matematik hocası bir dönem boyunca selpak satan çocuk bile biliyor siz hala öğrenemedniz deyip işkence çektirmiştir öğrencilere.
  1 -1 ... saskaloz balikk
 • kadinlarin aklindan cikmayan sey

  8.
  Güzellik ve güzellik adına yapılabilecek her şey- estetik, makyaj, aliış-veriş, saç, zayıflama.... Saymakla bitmez.
  3 ... saskaloz balikk
 • allah i kandirmak

  ?.
  Kendini kandırmaktır başka birşey değildir.
  2 ... saskaloz balikk
 • kabız olanlara tavsiyeler

  46.
  Zeytinyağı, kekik ve pul biber karışımını her gün sabah kahvaltıda kepekli ya da buğdaylu ekmekle bir çay kaşığı kadar tüketmek kabızlığı azaltacaktır.
  2 ... saskaloz balikk
 • en iyi film müzikleri

  228.
  Pretty woman... Walking down the street...
  2 ... saskaloz balikk
 • yeni şeyler getiriyorum